ZADZWOŃ: 42 230 50 60
NAPISZ: kontakt@danenergy.pl

Dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę?

Oszczędność, troska o środowisko i komfort – to główne zalety, przez które wiele osób decyduje się na inwestycję w panele fotowoltaiczne. W takiej decyzji pomagają również różnorodne dofinansowania czy kampanie społeczne, które zwiększają naszą świadomość na temat wykorzystywania nowych technologii w celu ochrony ukochanej planety. Dlaczego jeszcze warto inwestować w fotowoltaikę?

 

W czym tkwi sekret paneli fotowoltaicznych?

W ostatnich latach mieliśmy do czynienia z prawdziwym boomem na instalacje fotowoltaiczne. Ten rodzaj odnawialnej energii stał się kuszący z kilku powodów – przede wszystkim miał na to wpływ wzrost opłacalności. Technologia poczyniła olbrzymie postępy, ale to nie wszystko: zwiększyła się także nasza świadomość na temat troski o środowisko czy ekologii. To wszystko, wspierane przez różnorodne dotacje czy ułatwienia dla prosumentów sprawiło, że domowe elektrownie stały się bardzo popularne. Czy i Ty powinieneś się na nie zdecydować?

 

3 najważniejsze powody, przez które warto postawić na fotowoltaikę

Jakie są główne przyczyny, które decydują o popularności instalacji fotowoltaicznych zarówno wśród firm, jak i gospodarstw domowych? Odpowiedź jest prosta: musi się to opłacać! Jakie są najważniejsze powody, które przyświecają tej decyzji?

  • Rosnące ceny prądu

Stale zwiększający się koszt dostarczenia energii zarówno do firm, jak i domów sprawia, że inwestycja w instalację fotowoltaiczną zwraca się jeszcze szybciej. To zaś sprawia, że możemy zaoszczędzić w portfelu mnóstwo pieniędzy – niezależnie, jak bardzo jeszcze wzrosnąć miałby koszt energii elektrycznej. Pozwalają obniżyć rachunki za prąd niemalże do zera!

  • Malejące ceny instalacji

Głównym argumentem przeciwko instalacji fotowoltaicznej były niegdyś drogie ceny komponentów oraz samego montażu, które oddalały w czasie moment zwrotu inwestycji. Na szczęście to już za nami – popularność paneli PV sprawiła, że na rynku pojawił się sprzęt wysokiej jakości w stale malejącej cenie, dzięki czemu technologia ta stała się jeszcze szerzej dostępna i opłacalna zarówno dla dużych firm, jak i gospodarstw domowych. Większość instalacji posiada obecnie także długoletnią, 25-letnią gwarancję!

  • Rosnąca wydajność paneli fotowoltaicznych

Elektrownie słoneczne mogą pochwalić się także coraz większą wydajnością – z tego powodu nawet mniejsze instalacje generują odpowiednią ilość prądu, by zasilać oczekiwaną zabudowę. W słoneczne dni, gdy przyświeca niemalże andaluzyjskie słońce, pozwalają także na kumulowanie energii, którą następnie można sprzedać do sieci lub wykorzystać, gdy światła jest mniej. Wszystko to dzięki stale rozwijającej się technologii. Technologii, dzięki której energia przyszłości staje się faktem!

To nie wszystko! Opłacalność i możliwość uniezależnienia się od wahań na rynku energetycznym to jedno, ale dzięki instalacji fotowoltaicznej to wszystko udaje się osiągnąć chroniąc środowisko! Połączenie z innymi odnawialnymi źródłami energii (na przykład pompą ciepła) pozwala stworzyć samowystarczalny dom i całkowicie zrezygnować z pieców węglowych czy gazowych, które emitują do atmosfery szkodliwe związki. Oszczędność i ekologia – czego chcieć więcej?

 

Inwestycja w panele fotowoltaiczne

Przy rosnących cenach prądu inwestycja w panele fotowoltaiczne zwraca się już w ciągu kilku lat. Możliwość własnej produkcji prądu gwarantuje bezpieczeństwo, niezależność i chroni przed zawirowaniami na rynkach energii elektrycznej. Darmowa energia chroni także przed inflacją związaną z podwyżkami prądu i chroni przyszłość całej rodziny – czy wiesz, że wartość nieruchomości wyposażonej we własną elektrownię słoneczną diametralnie rośnie?

Panele fotowoltaiczne to prawdziwa i sprawdzona inwestycja, która stale zyskuje na wartości – nie ma wątpliwości, że warto się na nią zdecydować!