ZADZWOŃ: 42 230 50 60
NAPISZ: kontakt@danenergy.pl

Ekologiczne sprzątanie w firmie i w domu

Czy ekologiczne sprzątanie jest w ogóle możliwe? Nie jest tajemnicą, że zużywanie olbrzymich ilości materiałów niskiej jakości, detergentów, wody i energii niewiele ma wspólnego z ekologią, jednak jest codziennością utrzymywania czystości zarówno w miejscu pracy, jak i w domu. Jaki jest więc sposób na takie sprzątanie, które odbywać się będzie w zgodzie z planetą? Pora zakasać rękawy!

 

Ekologiczne sprzątanie a skuteczne sprzątanie

Nie da się ukryć, że czyste biuro czy przestrzeń do pracy w domu to podstawa, która pomaga nie tylko się skupić, ale także zrelaksować. Nie chodzi tu oczywiście o to, w którym miejscu leżeć będą segregatory z papierami czy sprzęt – niektórzy preferują przecież artystyczny nieład. Co innego jednak, gdy próbuje się pracować w dusznej przestrzeni z klejącą się podłogą i zalegającą warstwą kurzu. Co to, to nie!

Decydując się na ekologiczne sprzątanie warto pamiętać, że przede wszystkim musi być ono skuteczne. To ważne nie tylko dla naszego samopoczucia, ale także zdrowia!

 

Dlaczego warto postawić na ekologiczne sprzątanie?

Ekologiczne sprzątanie w firmie to nie tylko sposób na ochronę środowiska czy poprawę samopoczucia pracowników. To także działanie wizerunkowe – łączy się z ideą odpowiedzialnego biznesu i pokazuje, że nasze przedsiębiorstwo w jak najmniejszym stopniu stara się szkodzić planecie. 

Można ograniczać zużycie plastiku, postawić na ekologiczne źródła energii (na przykład fotowoltaikę czy pompy ciepła), ale można także…  dbać o kondycję Ziemi za pomocą odpowiedniego sprzątania!

 

Jak sprzątać ekologicznie w firmie?

Nawet niewielkie zmiany przynieść mogą ulgę nie tylko środowisku, ale i naszemu portfelowi. Chociaż do czyszczenia dużych powierzchni biurowych czy zakładowych w naszej firmie trudno używać naturalnych środków czystości (te zaś świetnie sprawdzają się w domu), to ulgę dla planety przynieść może nawet… stosowanie skoncentrowanych środków do sprzątania.

Ich wykorzystywanie pozwala nie tylko zmniejszyć produkcję plastiku, ale także zoptymalizować wydatki przeznaczane na ciągłe zakupy kolejnych butelek. Połączone z systemem dozowania sprawią, że wystarczą na długi czas. Tak niewiele może zdziałać tak wiele!

W celu ograniczenia zużycia szkodliwych chemikaliów wykorzystać można także profesjonalne maszyny czyszczące, które sprawdzają się szczególnie na wielkich powierzchniach. Okazuje się, że są one bardziej wydajne i dokładne, a przez to – bardziej ekologiczne.

 

Ekologiczne sprzątanie w domu

W domowym zaciszu postawić możemy na prawdziwie ekologiczne rozwiązania. Możemy na przykład wykorzystywać opakowania wielorazowe i tym samym ograniczyć produkcję śmieci, w sklepie wypełniając przyniesione przez siebie butelki. To nie wszystko!

Ekologiczne sprzątanie w domu to wykorzystywanie środków, które mamy pod ręką i które nie szkodzą planecie, a świetnie nadają się do utrzymania czystości. Przykłady? Prosimy bardzo! Soda oczyszczona czy kwasek cytrynowy to najlepsi przyjaciele tych, którzy dbają zarówno o porządek, jak i o planetę. W Internecie znajdziesz całą masę przepisów, jak za ich pomocą stworzyć wydajne i dokładne środki czystości.

 

Ekologiczne sprzątanie nie jest trudne i wcale nie musi oznaczać mniejszej dokładności. Warto już dzisiaj zmienić swoje przyzwyczajenia, by dać planecie nieco odetchnąć. Zasługuje na to!