ZADZWOŃ: 42 230 50 60
NAPISZ: kontakt@danenergy.pl

Kosmetyki naturalne – dlaczego warto ich używać?

Naturalna pielęgnacja i zwrot ku ekologicznym kosmetykom to nie chwilowa moda! Zdaje się, że czasy chemicznych środków bezpowrotnie minęły – ma z tym związek przede wszystkim wzrost świadomości samych konsumentów, zwrot ku produktom wysokiej jakości i troska o zdrowie. Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne i w czym tkwi ich sekret?

Dla wielu osób kosmetyki naturalne to podstawa codziennej pielęgnacji – podstawy dobrego samopoczucia, piękna i zdrowia. Nie da się ukryć, że trudno jest się bez nich obejść, a nasza skóra podczas każdego dnia narażona jest nie tylko na zanieczyszczenia, ale także uszkodzenia – słowem, pracuje za dwóch! Co więc wpływa na wciąż rosnące zainteresowanie naturalnymi kosmetykami i czemu już niemal wyparły swoje sztuczne odpowiedniki?

Czym są kosmetyki naturalne?

Zacznijmy od początku – naturalne kosmetyki to te, które wyróżniają się przede wszystkim składem. Próżno szukać w nim szkodliwych dla skóry substancji, takich jak parafina, okryty złą sławą SLS czy konserwantów. Do ich produkcji nie używa się także syntetycznych barwników, alkoholu czy aromatów, które często znaleźć możemy na odwrocie butelek niesprawdzonych szamponów, past do zębów, kremów czy płynów do kąpieli. To substancje, które zaburzają gospodarkę hormonalną oraz mogą mieć potencjalne działanie rakotwórcze.

Dlaczego warto używać naturalnych kosmetyków?

Bezpieczna skóra

Wykorzystywane do produkcji kosmetyków naturalnych składniki są bezpieczne dla skóry. W mniejszym stopniu mogą być odpowiedzialne więc za występowanie podrażnień oraz ryzyko występowania alergii. Dzięki braku substancji chemicznych nie uszkadzają naturalnej bariery skóry, eliminując problem nawracającego pieczenia, wysypek czy zaczerwienień. Prosty skład kosmetyków naturalnych sprawi, że będziesz mieć pewność, czy w danym produkcie nie występują drażniące Cię alergeny.

Skuteczne produkty

Do tworzenia kosmetyków naturalnych używa się cennych ekstraktów o wysokim stężeniu oraz wyjątkowo skutecznych esencji pochodzenia roślinnego, które dbają o ich świetne działanie. Wszystkich tych, którzy boją się, że kosmetyki naturalne nie są tak skuteczne jak ich syntetyczne odpowiedniki – uspokajamy, że metody ich produkcji dbają o ich najwyższą jakość. Warto dać szansę skórze i pozwolić jej na regenerację w naturalnym rytmie!

Szacunek dla środowiska

Ważnym argumentem dla stosowania naturalnych kosmetyków jest także ekologia. Szacunek dla środowiska naturalnego okazać możemy w różnorodny sposób, ale jednym z nich jest wybieranie produktów powstałych przy udziale surowców wtórnych, w opakowaniach nadających się dla środowiska i o składzie przyjaznym naturze. Takie właśnie są kosmetyki naturalne, więc decyzja o ich użytkowaniu to ulga nie tylko dla nas, ale i dla planety!

Jak wybrać kosmetyki naturalne?

Naturalne kosmetyki – tak jak każde inne – powinny być przede wszystkim dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. W końcu to my sami najlepiej znamy swoją skórę! Przede wszystkim należy kierować się rodzajem swojej cery. 

Nie każde produkty – nawet te naturalne i czerpiące moc z przyrody – poradzą sobie z każdym rodzajem skóry. Inne wymagania będzie mieć ta skłonna do podrażnień, inne tłusta a jeszcze inne sucha. Warto więc kierować się przede wszystkim jej potrzebami, a nie wyglądem opakowania. Należy także bezwzględnie sprawdzić skład i upewnić się, czy nie są „naturalne” jedynie z pozorów.