ZADZWOŃ: 42 230 50 60
NAPISZ: kontakt@danenergy.pl

Metalowe słomki – gdzie kupić i jakie są ich zalety?

Jeszcze nie tak dawno temu na każdym kroku napotykaliśmy słomki plastikowe. Kolorowe dodatki uzupełniały drinki sprzedawane w barach, dodawane były do słodkich napojów czy nawet kawy. Na szczęście czasy się zmieniły, a na ich miejsce przyszły alternatywne, ekologiczne zamienniki. Metalowe słomki nie tylko poprawiają estetykę, ale także przyczyniają się do ograniczenia gargantuicznej ilości śmieci. Dlaczego warto ich używać i jak je potem wyczyścić?

 

Popularność metalowych słomek

Czy wiesz, że plastikowe słomki rozkładać się mogą nawet 200 lat? Przez ten cały czas nie tylko zatruwają planetę, uwalniając mikroplastik, ale także zanieczyszczają morza i oceany, utrudniając życie wielu gatunkom zwierząt. 

To właśnie dlatego metalowe słomki stały się tak popularne. Troska o ekologię wzięła górę i wiele osób zupełnie przestawiło się na używanie wyłącznie nich. Co więcej – część klientów niechętnie odwiedza lokale, w których nie wykorzystuje się ekologicznych słomek, a stawia się na tradycyjne, plastikowe odpowiedniki. Nic dziwnego: jedna metalowa słomka może zastąpić tysiące słomek wykonanych z tworzyw sztucznych.

 

Metalowe słomki – 4 największe zalety

Dlaczego jeszcze warto wprowadzić metalowe słomki do swojego codziennego życia? Poznaj ich zalety!

 

Trwałość

Metalowe słomki są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Najlepsze produkty wykonane są ze stali nierdzewnej i pokryte metalową powłoką, więc niewiele im straszne – mogą z powodzeniem trafić do zmywarki i służyć przez długi, długi czas, nie tracąc nic ze swojej trwałości. Jeden zakup może starczyć nawet na lata!

 

Ochrona środowiska

To jeden z najważniejszych powodów, przez który wiele osób decyduje się na użytkowanie metalowych słomek. Jeden przedmiot wykonany z metalu – dzięki swojej trwałości – może wystarczyć na wiele lat. To pozwoli ograniczać zużycie plastiku, a same słomki rzadziej trafiają na wysypiska. Ich rozkład nie powoduje także przenikania szkodliwych substancji do środowiska.

 

Oszczędność

Nie wszyscy zdają sobie również sprawę, że wykorzystywanie słomek z metalu to… wielka oszczędność! Mogą być myte i użytkowane wiele, wiele razy, więc nie ma potrzeby kupowania i wyrzucania wciąż nowych słomek. Mogą zastąpić nawet tysiąc tych plastikowych! Niewielkie metalowe słomki można zabrać także ze sobą w każdą podróż, więc na miejscu również nie są potrzebne kolejne produkty.

 

Estetyka

Metalowe słomki wyglądają po prostu… pięknie! Szlachetnie zmrożone od zimnego napoju świetnie prezentują się w najlepszych drinkach, dodając im animuszu i podnosząc rangę każdego spotkania. Twoi znajomi z pewnością będą zachwyceni, gdy sprezentujesz im napoje ozdobione pięknymi, metalowymi słomkami!

 

Jak czyścić metalowe słomki?

Wiele osób zastanawia się, czy słomki z metalu mogą zostać łatwo wyczyszczone. Warto się do tego przyłożyć, by nie osadzały się w nich bakterie. Wiele z nich z powodzeniem umyć możesz w zmywarce. Jeśli jednak nie chcesz tego robić, to do ich czyszczenia należy wykorzystać specjalną szczoteczkę, która często dodawana jest w zestawie od producenta. Z jej pomocą usuniesz każde zabrudzenie!

Gdzie kupić metalowe słomki?

To coraz bardziej popularny produkt, więc metalowe słomki kupić można w wielu miejscach. Dostaniesz je nie tylko w marketach, ale także w specjalnych sklepach ekologicznych lub tych ze zdrową żywnością – w takich miejscach będziesz mieć pewność, że są one najwyższej jakości. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupić je również w Internecie. Producenci aż prześcigają się w najlepszych ofertach!

Metalowe słomki to wygodna, ekologiczna i oszczędna alternatywa dla plastikowych kuzynów. Nie tylko ograniczają produkcję śmieci, ale także świetnie się prezentują. Warto wyposażyć się w swój własny zestaw!